صفحه اصلیمحصولاتگالری تصاویردرباره دکوراسیوننمایندگی هاارتباط با مااخبار سایت    اینجا هستید : اخبار سایت » تغییر ساعت کار از دوم آذر
  
 
تغییر ساعت کار از دوم آذر

دبیر شورای عالی ترافیک درباره اجرای طرح تغییر ساعت آغاز و پایان ادارات ، نهادها و دستگاههای دولتی و همچنین بازاریان گفت: این طرح به طورحتم از دوم آذرماه اجرا خواهدشد.

سعید لطفی زاده با اعلام این مطلب تاکید کرد:قرار بود این طرح با تایید رئیس جمهوری از دوم آبان ماه اجرایی شود که به دلیل عدم آمادگی برخی نهادها و دستگاهها و اصرارآنها برای وفق دادن خود با طرح جدید ، اجرای آن تا یک ماه به تعویق افتاد.

این اظهارات درحالی از سوی لطفی زاده مطرح می شود که یک منبع آگاه در گفت و گو با مهر ازدوم آذرماه خبر داد .

دبیر شورای عالی ترافیک افزود: وزارت آموزش وپرورش از جمله دستگاههایی بود که به علت عدم آمادگی،بر عقب افتادن طرح تاکید داشت اما به دلیل محدودیت زمانی ومناسب بودن این طرح حتما تلاش می شود هر چه سریع تر اجرایی شود .

با تصویب نهایی طرح تغییر ساعت کاری اداره ها ، بانکها ، مدارس و واحد های نظامی و صنعتی به تشخیص ارگان های مربوطه از 6 یا 6:30 تا 13 یا 13:30 و گروههای نظامی تا 14 یا 14:30 مشخص شده است .در این مصوبه ساعت کار بانک ها 7 تا 15 ،ادارات دولتی 7:30 تا 15:30 ، مدارس و دانشگاهها 8 یا 8:30 تا13یا15 تعیین و همچنین ساعت کار صنوف از ساعت 9:30 تا 16 مشخص شده است.

ساعت شروع فعالیت مدارس ابتدایی 8:30 ، دانشگاهها و دبیرستانها نیز 8 تعیین شده تا بر این اساس دانش آموزان دوره ابتدایی زمان بیشتری برای استراحت داشته باشند .لطفی زاده با اشاره به مطالعاتی که شهرداری تهران به عنوان پیشنهاددهنده طرح برای اجرای آن  انجام داده است ،تصریح کرد : بر اساس این مطالعات ، پیک ترافیک صبحگاهی تا 12 درصد و پیک ترافیک عصر نیز تا 5/12 درصد کاهش خواهد داشت که می توان گفت در این صورت کمک بزرگی به رفع معضل ترافیک خواهد شد.

دبیر شورای عالی ترافیک همچنین در رابطه با احتمال مخالفت نهادها و سازمانهای مختلف گفت: کسی نمی تواند با این طرح مخالفت کند؛چرا که در زمان مطالعه طرح از نمایندگان اکثر دستگاهها برای شرکت در جلسات و شنیدن نظراتشان دعوت شده بود و آنها نیز پیشنهادها و انتقادات خود را اعلام کرده بودند . 
   خانه اصلی | محصولات | گالری تصاویر | درباره دکوراسیون | نمایندگی ها | اخبار | پرسشهای متداول | نقشه سایت | ارتباط با ما